Menü

Ginger İstanbul, profesyonel meslek hayatımın ilk girişimidir.

2015 yılının Ekim ayında, büyük bir heyecan, emek ve keyif ile yarattığım bu marka, butik ve ‘’kişiye özel hizmet’’ anlayışı ile kaliteden ödün vermeden, sizlere birçok ürün ve hizmeti birlikte sunmayı amaçlıyor.

Geçmişi 120 yıl öncesine dayanan, dünyanın en prestijli aşçılık okullarından Le Cordon Bleu İstanbul’un Grand Diplome (Aşçılık ve Pastacılık Çift Diploma) mezunu olarak, ekolümün şehirdeki en iyi temsilcilerinden olmayı amaçlıyorum.

Peki bu mutfak yolculuğu benim ve çevrem için bir sürpriz mi oldu dersiniz? Kesinlikle hayır…
Annem benim için hep ‘’boyu tezgaha ulaştığı günden beri mutfaktadır’’ der. Hakikaten de öyle… Kendimi bildim bileli mutfağa hep merakım vardı. Gazete ve dergilerden yemek tarifleri kesip, kendime tarif defteri oluşturduğumda henüz 9 yaşımdaydım.

Mutfağa olan merakım, yaşım ilerledikçe daha da büyümeye, gelişmeye başladı ve sonrasında benim için kaçınılmaz ve bir o kadar da vazgeçilmez bir meslek seçimine dönüştü.

İngiltere’de aldığım Medya ve Pazarlama eğitimim boyunca da, hayatımda hep hissettiğim eksikliğin peşine düştüm ve Türkiye’ye döndükten sonra, çocukluk hayalim olan aşçılığı ve pastacılığı meslek edinmeye karar verdim. Böylece profesyonel meslek hayatım bambaşka bir yola girmiş oldu.

Le Cordon Bleu’den mezun olduktan sonra, bir süre İstanbul’da farklı restoran ve pastane mutfaklarında deneyim elde edip, sonrasında kendi markamı yaratma kararı aldım. O günler, bu günleri doğurdu ve şimdi Ginger İstanbul ile sizlerle buluşma heyecanı içerisindeyim.

Ginger İstanbul markasının alt yapısını oluştururken en önemli prensibim, kendime has, özgün lezzetler, spesiyaller ve fikirler üretmekti. Taklit olmaktan uzak, kendi zevkimi yansıtabildiğim, kaliteden asla ödün vermeyen ve müşteri memnuniyeti odaklı bir butik pastane olmasını amaçladım.

Hergün taze çıkan günlük vitrin pastalarımız, tartlarımız ve tuzlu spesiyallerimizin yanı sıra; kişiye özel kutlama pastalarımız ve butik catering hizmetimiz ile Fulya'daki adresimizde sizleri bekliyoruz..

 

Tatlı zamanlarınız olsun…

Yasemin Önal